ULAŞIM

Kongre Adresi 

Yıldız Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi 

Davutpaşa Kampüsü, Esenler/İSTANBUL 

 

POLİSEVİ - YTÜ KONGRE MERKEZİ ULAŞIM 

 

18, 19 ve 20 Haziran 2014 Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sabah 08:00 - 09:00 arasında Polis Eğitim ve Kongre Merkezinden (PEKOM) YTÜ Davutpaşa kampüsüne servisler olacaktır. Mesafe yakın olduğu için bu saatler arasında iki araç ring seferleri düzenleyerek tüm misafirlerimizi kongre merkezine taşıyacaktır. 

 

ULAŞIM ALTERNATİFLERİ

Atatürk Havaalanı – YTÜ Davutpaşa Kampüsü:

Atatürk Havaalanından, YTÜ Davutpaşa Kampüsüne ulaşımlar için havaalanının içerisinde yer alan (Aksaray-Havaalanı) metro kullanılabilmektedir.  Metronun ilk durağı olan “Atatürk Havaalanı”ndan başlayacak yolculuk ortalama 20-25 dk. sürecektir.  Konuklarımızın “Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında inerek kampüse giriş yapmaları mümkündür. Yolculukları için metroyu kullanacak konuklarımız metro girişindeki “jetonmatik”lerden 3TL karşılığında jeton temin etmeleri mümkündür.

Mertro Hareket Saatleri:

06:00 ilk sefer ve 00:00 son sefer olmak üzere her 10 dk bir sefer yapılmaktadır.

Sabiha Gökçen Havaalanı-YTÜ Davutpaşa Kampüsü:

Sabiha Gökçen Havaalanından, YTÜ Davutpaşa Kampüsüne ulaşımlar için havaalanından hareket eden E11 (Ekspress) ve ya E10 numaralı hatlar tercih edilebilir. Her iki hattı kullanacak konuklarımız “Uzunçayır” durağında inerek metrobüse aktarma yapmalıdırlar. Metrobüsü kullanan konuklarımız Uzunçayırdan bindikleri metrobüsten “Cevizlibağ” istasyonunda inerek “Çilek” servisleriyle kampüse ulaşım sağlayabilirler. Cevizlibağ istasyonundan inen konuklarımız taksiyi tercih etmek isterler ise yolculuk ortalama 5 dk. (3 km) sürecektir.

E11 (Ekpress) ve E10 Hareket Saatleri:

05:45 ilk sefer ve 22:15 son sefer olmak üzere her 20 dk bir sefer yapılmaktadır.

Otogar – YTÜ Davutpaşa Kampüsü:

Otogardan, YTÜ Davutpaşa Kampüsüne ulaşımlar için havaalanının içerisinde yer alan (Aksaray-Havaalanı) metro kullanılabilmektedir. Konuklarımızın metronun “Otogar” durağından Havaalanı yönüne binip iki durak sonra “Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi” durağında inerek kampüse giriş yapmaları mümkündür. Yolculukları için metroyu kullanacak konuklarımız metro girişindeki “jetonmatik”lerden 3TL karşılığında jeton temin etmeleri mümkündür. Otogarda inen konuklarımız taksiyi tercih etmek isterler ise yolculuk ortalama 5 dk. (2 km) sürecektir.

Mertro Hareket Saatleri:

06:00 ilk sefer ve 00:00 son sefer olmak üzere her 10 dk bir sefer yapılmaktadır.

YTÜ Davutpaşa Kampüsüne gelen belediye otobüsleri aşağıdaki gibidir;

41AT : Ayazağa-Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi

500ES: Tuzla – Esenler – Davutpaşa YTÜ KampüsüDaha büyük görmek için tıklayınız.


Yıldız Teknik Üniversite Eğitim Fakültesi ©2013